У Міністерстві оборони США заявляють, що ЗСУ можуть завдавати ударів через кордон, зокрема по Курській області РФ, це не порушує політику США.
«Наша політика дозволяє Україні захищати себе, вести зустрічний вогонь, щоб захистити себе від атак Росії, які надходять через цей прикордонний регіон, і цей прикордонний регіон включає Курську область, це включає Сумську область, і тому вони захищаються від атак», – сказала на брифінгу 22 серпня заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.
Її запитали щодо стратегічних цілей Курської операції ЗСУ та чи порушує політику США використання американської зброї там.
Сінгх нагадала про заяви української влади щодо створення буферної зони і зазначила, що Пентагон ще має питання щодо того, як Курська операція вписується у «стратегічні цілі на полі бою» для ЗСУ.
Водночас днями і у Білому дому, і в Пентагоні заявили, що, незважаючи на українську операцію у Курській області РФ, США не змінили свою політику щодо далекобійних ударів по території РФ американською зброєю.
Українська армія, за повідомленням російської сторони, увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня. З того дня у регіоні тривають бої. ЗСУ заявляють про контроль над понад 90 населеними пунктами, серед них – райцентр Суджа.
Російська влада таку інформацію або заперечує, або не коментує. Проте у Курській області оголосили режим надзвичайної ситуації федерального масштабу. З регіону евакуювали тисячі людей.
У МЗС 13 серпня заявили, що Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію в Курській області РФ, а хоче захистити життя українців і убезпечитись від російських ударів.