Friday27 December 2024
tarasua.com

У Мінагрополітики анонсували компенсації аграріям за використання земель для будівництва укріплень

19:50 29-08-2024
фортифікації,укріплення

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробляє кілька законодавчих змін для підтримки агровиробників.

Про це повідомив виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час зустрічі з українськими сільгоспвиробниками.

За словами Висоцького, це, зокрема, компенсація витрат за використання сільськогосподарських земель для спорудження фортифікаційних укріплень. Так, Мінагрополітики пропонує щорічну виплату 12% нормативно-грошової оцінки за користування цими землями – це компенсуватиме орендну плату.

"По завершенню воєнного стану землі під фортифікації або викупити для суспільних потреб, або привести у стан для ведення сільськогосподарських робіт. Програму планується запустити наступного року", – сказав Висоцький.

Також розглядається можливість замороження кредитів агровиробникам з тимчасово окупованих територій, які продовжують працювати на підконтрольній території.

Щодо підтримки аграріїв на підконтрольній території, то серед основних програм: "Доступні кредити 5-7-9". Агровиробники можуть отримати кредит до 90 млн грн, а підприємства з тваринництва та переробки – до 150 млн грн, також компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем.

Розмір допомоги складає не більше 26,5 тис. грн на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація. Заявку можна подати через Державний аграрний реєстр до 31 жовтня.

Висоцький також нагадав, що наразі вже діє низка державних програм підтримки аграріїв з прифронтових зон, а також надається допомога сільгоспвиробникам на підконтрольній території.

Для сільгоспвиробників з прифронтових територій діють такі програми:

  • 30% знижка від "Укрзалізниці" на перевезення експортної сільгосппродукції зі станцій, які знаходяться в зоні активних або можливих бойових дій;
  • гранти на розвиток садів та теплиць – до 10 млн грн або до 7 млн грн відповідно. Вже погоджено понад 200 заявок для підприємців із прифронтових територій;
  • податкові пільги для аграріїв з територій активних бойових дій, де працюють реєстри. Аграрії автоматично звільняються від сплати податків на сільськогосподарські землі. Підготовлені законодавчі зміни для продовження цієї пільги;
  • уряд ухвалив рішення про старт програми допомоги на один гектар для всіх аграріїв, які працюють у зоні можливих або активних бойових дій, де діють реєстри, незалежно від розміру їхніх ділянок. Зокрема, 2 тис. грн на 1 гектар для тих, хто працює в зоні активних бойових дій, 1 тис. грн – можливих бойових дій.

Автор: Галина Ялівець